meco
07 مرداد 1401 - 13:13

مجالس عزاداری حسینی، آماده ترین زمان‌ها برای احیای ارزش‌ها است

ائمه جمعه استان زنجان بر ضرورت حفظ حرمت حرمت امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرده و گفتند: مجالس عزاداری حسینی ناب‌ترین فرصت برای انتقال ارزش‌ها و از آماده ترین زمان‌ها برای احیای ارزش‌ها است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ائمه جمعه استان زنجان ضمن تشریح برنامه‌های روز پنجم مرداد که با دیدار با روسای قوا و رهبری انقلاب همراه بود، به فرا رسیدن ایام محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره و بر برگزاری سنتی مراسم‌های محرم تاکید کرده و گفتند: عزاداری، باید متعارف و به شکل سنّتی باشد و سوژه و بهانه دست بدخواهان تشیّع ندهد و مجالس عزاداری حسینی ناب‌ترین فرصت برای انتقال ارزش‌ها و از آماده ترین زمان‌ها برای احیای ارزش‌ها است.

امام جمعه قیدار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به گردهمایی ائمه جمعه به مناسبت پنجم مرداد اشاره و اظهار کرد: گردهمائی ائمه جمعه سراسر کشور به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب به دستور حضرت امام توسط ابوذر زمان مرحوم آیت الله طالقانی به مدت سه روز با حضور سران سه قوه و برخی از وزرا برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی موسوی با بیان اینکه هفته اول محرم هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است، افزود: فلسفه قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است که حضرت در منشور قیام خود فرمودند: برای اصلاح در امت جدم حرکت کردم و می خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم.

وی با تسلیت گفتن فرا رسیدن ایام سوگواری و عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را به همه مسلمین و شیعیان آن حضرت تصریح کرد: بانیان و مجریان جلسات عزاداری باید در نظر داشته باشند که عزاداری همراه با معرفت و شناخت، سبب ارتقای معنویّت و اخلاق و تکامل مخاطبان، به‌خصوص نسل جوان شود.

موسوی ادامه داد: عزاداری، باید متعارف و به شکل سنّتی باشد و سوژه و بهانه دست بدخواهان تشیّع ندهد و مجالس عزاداری حسینی ناب‌ترین فرصت برای انتقال ارزش‌ها و از آماده ترین زمان‌ها برای احیای ارزش‌ها است.

ترینتریناسرائیل بازنده اصلی در بحران اوکراین خواهد بود

اسرائیل بازنده اصلی در بحران اوکراین خواهد بودخطیب جمعه ماهنشان هم در خطبه‌های این هفته با اشاره به دیدار ائمه محترم جمعه کشور با سران سه قوا و وزرا و رئیس صدا و سیما و ارائه مشکلات جامعه و ارائه راه حل مشکلات از طرف طرفین گفت: ائمه جمعه با رهبر حکیم و فرزانه انقلاب هم دیدار کردند.

حجت‌الاسلام علیرضا علی‌اکبری به تبیین منطق تایید رهبر انقلاب از ابتکار عمل روسیه در اوکراین پرداخت و افزود: رهبر انقلاب با وجود مخالفت با جنگ نظامی در اوکراین نشان داد از تقابل هوشمندانه با بزرگترین پیمان نظامی دنیای غرب یعنی ناتو غافل نیست و در برابر مجموع اقداماتی که موجب عقب راندن هرچه بیشتر ناتو از خاکریزهای بین‌المللی دنیای شرق بشود در اعلام و موضع و عمل خود شفاف و با اعتماد به نفس است.

وی با اشاره به بالا رفتن تنش بین روسیه و صهیونیست‌ها در پی حمله روسیه به اوکراین که باعث موضع‌گیری جدید روسیه در قبال رژیم صهیونیستی شد، ادامه داد: به نظر می‌رسد، اسرائیل یکی از بازندگان اصلی در بحران اوکراین خواهد بود و باعث بروز یک بحران در زمینه مهاجرت یهودیان به سرزمین اشغالی خواهد شد.

بازندگانراهبردی شدن روابط دو کشور ایران و روسیه

راهبردی شدن روابط دو کشور ایران و روسیهامام جمعه خرمدره هم در خطبه‌های این هفته با تشریح و تحلیل نشست آستانه در تهران گفت: روسیه پنجمین اقتصاد برتر جهان را دارد و سفر رئیس جمهور روسیه به ایران در راستای توسعه و راهبردی کردن روابط دو کشور بود.

حجت‌الاسلام حسینعلی زاهدی‌پور افزود: سفر رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه به ایران با نتایج اقتصادی مثبت در مقابل سفر کم‌نتیجه رئیس جمهور آمریکا با هدف حمایت از رژیم اشغالگر قدس و تقویت جبهه ایران‌ستیزی، نمادی از افول سلطه آمریکا و رشد اقتدار ایران و جبهه مقاومت است.

انتهای پیام/73004

انتهای

منبع: فارس
شناسه خبر: 490535