meco
14 مرداد 1401 - 14:38

امام جمعه جیرفت: ستاد بحران کشور بازنگری و بروزرسانی شود

جیرفت - ایرنا - امام جمعه جیرفت با بیان اینکه ستاد بحران کشور بازنگری، مطالعه و بروزرسانی شود گفت: دولت انقلابی نگاه ویژه ای به ستاد بحران داشته باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت به خسارت سیلاب اخیر در این شهرستان اشاره کرد و افزود: کشور ایران از مجموع ۴۱ بحران دنیا، در معرض ۲۱ مورد بحران است که احتمال وقوع دارند لذا ستاد بحران نیاز به نوسازی و دقت بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه دولت انقلابی باید تحولی در ستاد بحران ایجاد کند تصریح کرد: این ستاد نیاز به بازنگری و مطالعه کارشناسان به منظور دستیابی به استقلال دارد لذا باید مطالعه، بازسازی و بروزرسانی و از ظرفیت مردم در این مجموعه استفاده شود.

خسارت سیلاب به دلیل فعالیت های غیراصولی

خسارت سیلاب به دلیل فعالیت های غیراصولیخطیب جمعه جیرفت به بارش باران در مرداد ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: بارش باران رحمت الهی بوده ولی عدم مدیریت، ساخت و ساز غیرمجاز در مسیر رودخانه ها و توجه نکردن به آبخیزداری که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده، زمینه ایجاد خسارت هنگفتی را در این بخش ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: وجود سیل و خشکسالی در یک منطقه بیانگر مدیریت نادرست بوده که باید در این زمینه بازنگری انجام شود.

خسارت سیلاب به مردم جبران شود

خسارت سیلاب به مردم جبران شودحجت الاسلام تارم ضمن تشکر از خدمات مسئولان دولتی، مردم و بسیجیان برای کمک رسانی به مردم در سیلاب اخیر، گفت: شهرستان جیرفت و استان کرمان در این حادثه دچار خسارت هایی شده که باید این خسارات مردم پیگیری و جبران شود.

امام جمعه جیرفت خواستار توجه ریاست جمهوری در سفر استانی به جنوب کرمان شد

امام جمعه جیرفت خواستار توجه ریاست جمهوری در سفر استانی به جنوب کرمان شدامام جمعه جیرفت به سفر قریب الوقوع ریاست جمهور به کرمان اشاره کرد و گفت: امیدواریم این سفر مایه خیر و برکت برای این استان بویژه جنوب کرمان باشد.

وی افزود: مردمان جنوب کرمان همواره در همه ادوار همراه دولت انقلابی بوده و همیشه در همه صحنه های انقلاب مشارکت فعال داشته اند از این رو باید خدمات در شان آنها ارایه شود.

ایام محرم فرصتی برای جهاد تبیین است

ایام محرم فرصتی برای جهاد تبیین استخطیب جمعه جیرفت ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم، اظهار داشت: ایام محرم ظرفیت بسیار با ارزشی است که می طلبد خطبا جهاد تبیین مورد توجه مقام معظم رهبری را در این ایام تشریح کنند.

وی تصریح کرد: آنچه جامعه و جوانان در شرایط فعلی لازم دارند، باید در این ایام تبیین شود.

حجت الاسلام تارم با بیان اینکه مردم با افتخار در مراسم محرم حضور پیدا می کنند، گفت: شبهات جوانان را با سخنان عالمانه و بموقع و شایسته باید روشنگری کرد.

وی افزود: مداحان در اشعار توجه داشته باشند تا بذر ایمان و اعتقاد را در مخاطبین ایجاد کنند.

حجت الاسلام تارم بر تبیین شایعات و فضای مجازی در ایام محرم تاکید کرد و گفت: این موضاعت از مباحث مهم کاربردی روز جامعه است لذا باید در این زمینه بیشتر روشنگری شود.

وی تصریح کرد: دشمنان با جعل اخبار و تحریف از طریق رسانه های دروغ پرداز، مطالب مورد نظر خود را به مردم القا می کنند.

وی اظهار داشت: حادثه کربلا به دلیل دروغ پردازی ها ایجاد شد لذا امروزه فضای مجازی فضا را برای دشمنان راحت کرده و عده ای بدون تحقیق و تامل مطالب فضای مجازی را می پذیرند از این رو فضای مجازی باید برای مردم تشریح شود.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536489